ראשי | חברות עסקיות | רכב אוטונומי עד 2020 ורשויות מקומיות עדיין אינן נערכות בתוכנית המתאר לרכבים אלו

רכב אוטונומי עד 2020 ורשויות מקומיות עדיין אינן נערכות בתוכנית המתאר לרכבים אלו

אינטל העולמית, החברה החזקה רכשה את חברת “מובילאי” הישראלית בסכום של 15 מליארד דולר. זו העסקה הגדולה ביותר בהייטק הישראלי והיא מבשרת שינוי גדול והאצת מקומות העבודה בהייטק ובתחום הרכב האוטונומי.

אם חברת אינטל נהלה עסקה גדולה זו בתחום הרכב העתיד, זה מוכיח שאסטרטגית הרכב האוטונומי הופך להיות יותר ויותר מוחשי ויישם בעתיד הקרוב.

שמואל בן ארי, יו”ר ענף הרכב בלשכת המהנדסים האדריכלים והאקדמאים של בעלי המקצועות הטכנולוגיים בישראל שכתב כבר בשנת 1971 תיזה כסטודנט בלימודי תואר שני באנגליה, נוסחה מתמטית שתדמה נסיעה של רכב עצמאי בכביש. בזמנו לא היה שום ספרות מקצועית העוסקת בנושא.  באותה עת התחום עוד לא היה בשל לפיתוח טכנולוגי.

לדעתו, התהליך ההדרגתי יוביל לכך שרכבים עצמאיים יהיו יותר דומיננטים בכביש.

במסגרת הסדרתם של התכנון והבנייה בישראל, תוכנית מתאר מקומית היא תוכנית מתאר ברמה של הרשות המקומית, אשר בתוכה יש התייחסות לתיחום של שטחים, הוראות בנייה, מגבלות בנייה, מקומות לפינוי אשפה, בתי עלמין דרכים בשטח היישוב, תחבורה ומאפיינים נוספים של התכנון העירוני.

מפליא שתוכניות המתאר העירוניות בישראל לא מתייחסות לרכבים אוטונומיים והערים לא מתארגנות לאיסוף והורדה על ידי רכבים אלו את הנוסעים.

בעיר נתניה מתוכננת הקמת מרכז למחקר ופיתוח של כלי רכב אוטונומיים על ידי משרד התחבורה שיכלול תחנה לתדלוק במימן, עיר מדומה, מסלול של ק”מ.

המרכז החדש ישמש למחקרים ולניסויים של ממשלות ישראל וארה”ב, של יצרני רכב וחברות ישראליות הפועלות בתחום (כמו מובילאיי), חוקרים בתחום וחברות בתחום הרכב המחובר לרשת.


Take a Ride in Mobileye’s Autonomous Car

כדאי לראות גם את זה

כנס Smartcity 2020 – מרכז כנסים Avenue בתאריך 12.12.19

ועידת ישראל לערים חכמות Smart City 2020  הועידה מתקיימת בתאריך 12.12.2019 במרכז כנסים Avenue . …

שקיפות מאיצה ערים חכמות לפי ד”ר ענת קלומל-צוייג

ד”ר ענת קלומל-צוייג, חברת מועצת העיר כפר סבא בשנים 2013-2018 תציג בישיבת ועדת שקיפות הראשונה …

כתיבת תגובה