ראשי | כנסים | Smart Cities It’s All About the Peaple – כנס ערים חכמות

Smart Cities It’s All About the Peaple – כנס ערים חכמות

סיטיזום, קהילת חדשנות אורבנית מיוסדם של משרד הכלכלה, משרד הפנים ומטה ישראל דיגיטלית במשרד לשוויון חברתי ואוניברסיטת תל-אביב, המכון לשלטון מקומי מארגנת כנס ערים חכמות ברמה בינלאומית. זהו כנס אשר יכנס תחת קורת גג אחת מקבלי החלטות בכירים מעולמות החדשנות והפעילות המוניציפלית כדי להוביל את שיתופי הפעולה בין המגזר הציבורי והפרטי.

אופיר פינס ראש המכון לשלטון מקומי באוניברסיטת תל-אביב ינחה את הכנס והדוברים המרכזיים בכנס זה יציגו את תפיסתם לגבי הערים החכמות וכיצד להוביל את הטרנפוסמציה הדיגיטלית, ד”ר אראל מרגלית, מייסד ויו”ר JVP , שגיא ניב, מנכ”ל פארק עתידים, חמי פרס, שותף מנהל ומייסד Pitango יו”ר מרכז פרס לשלום ולחדשנות, פרופ’ יוסף קלפטר, נשיא אוניברסיטת תל-אביב.

בפאנל החזון לקהילות חדשנות עירונית ישתתפו מרדכי כהן, מנכ”ל משרד הפנים, שי רינסקי, מנכ”ל משרד הכלכלה, שי-לי שפיגלמן, מנכ”לית ישראל דיגיטלית.

בכנס זה יתייחסו לסוגיית אבטחת סייבר וכיצד לשמור על המידע? על ידי פרופ’ יצחק בן ישראל, ראש מרכז הסייבר אוניברסיטת תל-אביב ויו”ר סוכנות החלל.

אי אפשר לקיים כנס ערים חכמות מבלי להתייחס לאינטרנט של הדברים ולחדשנות חברתית וכלכלית המבוסס על דאטה. פרופ’ לואיס מונוז, מנהל תוכנית Smart Stantander הוא יתייחס לנושא זה.

ד”ר סוניל דוביי, אוניברסיטת סידני מומחה לממשל מקומי בעידן העיר החכמה יציב את התייחסתו לערים חכמות.

פרדריק בלסן, מומחה לחדשנות וטרנספורמציה דיגיטלית, ידבר על ערכים, הרגלים ותפיסות חדשנות שמשנים את האופן שבו העולם שלנו מתנהל. מעולם לא היו שינויי תרבות מהירים כל כך כפי שמתחוללים העשורים האחרונים. בהקשר של ערים חכמות יש לקחת בחשבון את הפרדיגמות המשתנות לגבי מתן שירות.

מידע נוסף על תוכנית הכנס בקישור הבא: 

מידע על הדוברים בכנס

 

כדאי לראות גם את זה

שקיפות מאיצה ערים חכמות לפי ד”ר ענת קלומל-צוייג

ד”ר ענת קלומל-צוייג, חברת מועצת העיר כפר סבא בשנים 2013-2018 תציג בישיבת ועדת שקיפות הראשונה …

העיר באר שבע פותחת מידע לציבור הרחב – Open Data

מה קורה כשהעירייה פותחת מידע לציבור הרחב? במסגרת פרויקט Open data (מידע פתוח) בבאר שבע …

כתיבת תגובה